top of page
IMG_0627.JPG

Pojďte na procházku za bylinkami

Zpomalte v uspěchané době. Projděte se lesem, loukou, úvozem nebo parkem a objevte rostliny a bylinky, které vám přinesou zdraví, krásu i klid. Objevte kouzlo bylin. Pojďte v doprovodu bylinkářky do přírody a mějte oči otevřené a uši nastražené. Zažijete bylinky všemi smysly. 

Termíny

sobota 31. 8. 2024, 9.30 - 11.30 Praha Modřanská rokle, procházka s ochutnávkou

pátek 6. 9. 2024, 15.00-17.00 Praha Modřanská rokle, procházka s ochutnávkou

pátek 6. 9. 2024, 17.30-19.30 Praha Modřanská rokle, procházka s ochutnávkou

sobota  14. 9. 2024, 10.00 - 12.00 Praha Modřanská rokle, procházka s ochutnávkou

pátek 20. 9. 2024 16.00-18.00, Praha, Slivenec, Chuchelský háj, procházka s výrobou bylinného oleje

MÁTE POUKAZ A NEVYHOVUJÍ VÁM TERMÍNY?

POUKAZ VÁM RÁDI ZDRAMA PRODLOUŽÍME O 6 MĚSÍCŮ

PRO PRODLOUŽENÍ NÁS KONTAKTUJTE MAILEM NA ADRESE marketaciprova@karnali.cz, NEZAPOMEŇTE UVÉST KÓD POUKAZU

IMG_0388.JPG
web januv olej.jpg
IMG_0027.JPG
IMG_0623.JPG

Na procházce za bylinkami se seznámíte s zaměříme se i na pozitivní vliv přírody na psychiku, beze spěchu k čerstvým bylinkám budete moci přivonět, promnout je mezi prsty i ochutnat je samotné nebo výrobky z nich.

Na procházce

  • Přímo v terénu si ukážeme podle sezony jednotlivé léčivé bylinky i jedlé rostliny, ukážeme si jejich obvyklá stanoviště, promluvíme o účinných látkách.

  • Probereme charakteristiky bylin, na jaké neduhy se hodí, kde, kdy a co sbírat. Požadavky na sběr jednotlivých rostlin se vzájemně liší, stejně jako se liší části rostliny i způsob sběru.

  • Probereme i metody sběru, uložení bylinek a jejich základní zpracování.​

  • dozvíte se i zajímavosti o jednotlivých bylinách, zabrousíme i do bájí a legend

Varianty procházek varianta procházky je vždy uvedena u každého termínu

  • Procházka s ochutnávkou. Procházka je doplněná o ochutnávku. Ochutnáte bylinné oleje, sirup, džem nebo likér, na vlastní kůži vyzkoušíte bylinnou mast či olej.

  • Procházka s výrobou bylinného oleje. Během procházky si vyrobíte bylinný olej, nejčastěji vyrábíme kolem letního slunovratu léčivý Janův olej z třezalky, v pozdním létě zase bylinný olej ze šalvěje či jiných bylin, ten je vhodný jak v kosmetice tak k použití v kuchyni.

  • Svatojánská procházka. Tematicky zaměřená procházka spojená s magií letního slunovratu. Na procházce si uvážete vlastní svatojánskou kytici.

 

Cena: 650 Kč

Užitečné informace:

Délka trvání cca 2 hodiny. Procházka není nijak fyzicky náročná, během procházky ujdeme fragmentální chůzí maximálně 2-3 kilometry víceméně po rovině. Pohybujeme se po cestách i cestičkách, nicméně občas vstupujeme do terénu-můžeme jít po louce, neobdělaném poli, lesem.

Minimální počet účastníků jsou 4 osoby, maximálně 20 osob

Procházky probíhají na různých místech v Praze, vždy v dosahu MHD a možností parkování

Procházka může být zrušena z důvodu špatného počasí (bouře, vítr, apod), v takovém případě bude nabídnut náhradní termín, případně si je možné vybrat z dalších termínů. Jemný déšť procházce nikterak nevadí.

bottom of page