top of page

Procházky

Varianty procházek
Varianta procházky je vždy uvedena u každého termínu.

 • Procházka s ochutnávkou. Procházka je doplněná o ochutnávku. Ochutnáte bylinné oleje, sirup, džem nebo likér, na vlastní kůži vyzkoušíte bylinnou mast či olej.

 • Procházka s výrobou bylinného oleje. Během procházky si vyrobíte bylinný olej, nejčastěji vyrábíme kolem letního slunovratu léčivý Janův olej z třezalky, v pozdním létě zase bylinný olej ze šalvěje či jiných bylin, ten je vhodný jak v kosmetice tak k použití v kuchyni.

 • Svatojánská procházka. Tematicky zaměřená procházka spojená s magií letního slunovratu. Na procházce si uvážete vlastní svatojánskou kytici.

 

Procházky na přání

Chcete individuální procházku na přání, procházku pro uzavřenou společnost nebo chcete procházkou doplnit přednášku nebo workshop? Nebo chcete procházku ve Vámi vybrané lokalitě?

Napište na marketaciprova@karnali.cz nebo zavolejte na 777 224 761.

Místa konání:

Standardně procházky probíhají na různých místech v Praze, vždy v dosahu MHD a s možností parkování.

Místa procházek se moou změnit (v lokalitě mohou nastat nepředvídatelní změny, třeba stavba). Procházka je vždy obrazem toho, co v přírodě najdeme, i když obvykle zajímavé byliny přinesu v košíčku.

 • Praha, Staré Butovice, PP Prokopské údolí
  v této lokalitě projdeme loukou, obhospodařovaným polem, lesem, podíváme se co roste u polní a lesní cesty a procházku zakončíme na horní hraně Prokopského údolí.

 • Modřanská rokle
  Procházka nás povede kolem retenční nádrže, projdeme se neobhospodařovou loukou s bohatým náletem keřů a také lesem.

 • Praha Slivenec, Chuchelský háj
  V této lokalitě se věnujeme především rostlinám na sečení i nesečené louce, poli ležícímu ladem, lesním bylinám, ovocným stromům lemujícím cestu a také parkové výsadbě ve stylu "babiččiny zahrádky".

 

Rezervace a změna rezervace

Procházky jsou rezervované na konkrétní datum, počet míst na procházce je omezen. Rezervace je nutná! Asi týden před rezervovanou procházkou obdržíte mailem pozvánku s informacemi a místem srazu.

Změna rezervace je zdarma. 3 dny před procházkou nelze provést změnu rezervace.

Procházka může být zrušena z důvodu špatného počasí (bouře, vítr, apod), v takovém případě bude nabídnut náhradní termín, případně si je možné vybrat z dalších termínů. Jemný déšť procházce nikterak nevadí.

procházka Pojďte na procházku za bylinkami

Pojďte na procházku, společně objevíme léčivé rostliny a bylinky. 

Projděme se společně lesem, loukou, úvozem nebo parkem a objevme léčivé rostliny a bylinky. Přímo v přírodě najdeme bylinky, utrhneme a ochutnáme. Pochutnáte si i na zpracovaných bylinkách v podobě pesta, salátu, křupavého pečiva nebo marmelády nebo sirup, případně se na procházce naučíte vyrobit bylinný olej.

IMG_0622.JPG

procházka Celoroční cyklus procházek s bylnkářkou

Ne nadarmo se říká, že: „Na každý neduh nejdeš bylinku do sta kroků od domu“. Stačí se jen rozhlédnout!

Nejdůležitější při sběru bylinek jsou znalosti. Dnes můžeme znalosti čerpat z knih, časopisů i z internetu. Avšak nejlepší je osobní předávání zkušeností, to platí u bylinek dvojnásob. Pět procházek vás seznámí s bylinkami kolem nás během celého roku. Každá procházka je tematicky zaměřená

IMG_0027.JPG

přenáška Bylinky kolem nás

Přijďte na přednášku.

Seznamte s bylinkami v pohodlí přednáškového sálu. Přednášky jsou inspirované mou knihou Bylinky kolem nás, která ukazují známé i méně známé byliny tak jak se vyskytují v naší přírodě během roku. Zaměřuji se nejen na léčebné účinky, ale seznámíte se místy výskytu, zpracováním v kuchyni a nebo zajímavostmi.

IMG_0012.JPG
bottom of page